Haberler

AGCO Türkiye Gebze’deki yeni yönetim, parça dağıtım ve servis eğitim merkezine Mayıs ayında taşınacak

Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve yedek parça deposu, eğitim merkezi ve yönetim merkezi olarak kullanacağımız yeni tesisimiz Mayıs ayında şirketimizin taşınması ile birlikte faaliyete geçecektir.

Tesisimiz Türkiye'deki büyüme planlarımıza hizmet etmek üzere yedek parça, satış sonrası hizmetler ve yönetim merkezi olarak kullanılacak olup; yeni tesisimiz Türkiye’deki satış sonrası hizmetlerine olumlu katkısı kadar Türkiye dışında, Orta Doğu ve Kuzey Batı Afrika’ya da hizmet verecektir. Şu anda Fransa’dan yürütülen yedek parça operasyonu da Orta Doğu ve Kuzey Batı Afrika ülkeleri için Türkiye’ye kaydırılarak, Türkiye bu ülkeler için dağıtım üssü haline gelmiş olacaktır. İhracat operasyonunun başlaması ile birlikte depomuzda stoklanan malzeme çeşitliliği 19.300 kalemden 44.000 kalem parçaya çıkacaktır.

Ayrıca, Dünyanın değişik yerlerindeki AGCO’nun üretim fabrikaları için Türkiye’den parça tedarik etme faaliyetlerini yürüten ve geçen sene 93 Mi $ hacme ulaşan Satınalma ofisi ile yedek parça satınalma grupları da bu tesis içinde yer alacaklardır.

27.700 m2’lik toplam alana sahip olan tesisimizin 11.118 m2’si kapalı alandan oluşmakta olup bunun da 6240 metrekaresi depo, 2340 metrekaresi servis eğitim merkezi ve kalan 2520 metrekarelik alanı da 3 katlı yönetim binası olarak kullanılacaktır. Böylelikle şu ana kadar farklı lokasyonlarda yürütülen yönetim, satınalma, parça depolama/dağıtım faaliyetleri ile servis eğitimlerinin tümü tek tesiste toplanmış olacaktır.

Yeni Adresimiz: Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Gençlik Caddesi , Tembelova Alanı 3001, Gebze , Kocaeli