Önemli Noktalar

Key Facts

ÜRETİM: TRAKTÖRLER

Fransa'nın en modern traktör üretim merkezi olan Beauvais tesisimize hoş geldiniz. Beauvais’ te 900.000'in üzerinde traktör üretildi ve üretimin yaklaşık %85'i, dünya çapında 140'ı aşkın farklı ülkeye ihraç ediliyor.

Adres:
AGCO SA
Z.A. No: 41 Avenue Blaise Pascal
BP 60307
60026 Beauvais
France

Tel: + 33 3 44 11 33 33

Fabrika Turları

Ziyaret etmek istediğiniz binayı tıklatın

Traktör Montaj Hatları

Günlük maksimum 100 traktör kapasitesi ile 85 hp'den 140 hp'ye kadar tüm traktörler aynı montaj hattında monte edilir ve nihai müşterilerin siparişleri göz önünde tutulur.

Fabrikanın 1960 yılındaki açılışından bu yana her yıl ortalama 17.000 traktör üretilmiştir. Beauvais fabrikasından her 5 dakikada bir traktör çıkar ve üretimin %80'i tüm dünyaya ihraç edilir. Ekiplerimiz sürekli olarak en yüksek kaliteyi sağlar. Her üretim ve test aşamasında her traktör bir operatör tarafından kontrol edilip sertifikalandırılır.

Tractor assembly linesTractor assembly lines

Teknoloji Merkezi

Her ziyaretçi turuna MF Beauvais Teknoloji Merkezi'nden başlar. Burada, ünlü 3 nokta hidrolik askı sistemine sahip ilk traktörden, en yeni teknolojiyle donatılmış son model traktörlere kadar pek çok makine sergilenir. Aynı zamanda, en son MF rehberlik ve telemetri ürünleri de burada bulunmaktadır.

Merkezde, video ve sunum projeksiyonu için ultra modern bir oditoryum yer alır. «Massey Ferguson» promosyon mağazası ziyaretçilerine, oyuncaklar, model makineler ve kıyafetler gibi MF ticari ürünlerini sunar.

Technology CentreTechnology Centre

Mühendislik Departmanı

MF'nin Beauvais Mühendislik merkezinde 300'den fazla iyi eğitilmiş personel yer alır. Bu mühendislerin birleşik beceri, yetenek ve uzmanlığı sadık bir ekip yaratır ve bu ekip tamamen MF'nin taviz vermeyen tasarım değerlerine odaklanır. Bu mühendislerin dehası, MF'nin gururla savunduğu inovasyon geleneğini yeni traktör tasarımlarına uygular.

Massey Ferguson Mühendisleri, ödüllü tasarımları ile olanakların sınırlarını zorlamaya devam etmektedir.

Factory 1

Şanzıman Üretimi

Günde yaklaşık 130 adet şanzıman üretimi yapan Beauvais'de tüm Dyna-4 ve Dyna-6 şanzımanları tasarlanır, üretilir ve monte edilir. Dyna-4 ve Dyna-6, 75hp ila 280hp MF traktörlere takılır, bu traktörler arasında MF5400, MF5700 S, MF6700 S ve MF7700 S serileri vardır. Tüm ana dişliler ve şaftlar yaklaşık 180 makine ve tezgah kullanılarak üretilir; burada yapılan operasyonlar arasında talaşlı imalat, ısıl işlem ve taşlama vardır.

17000 ton yuva üretimi, arka akslar ve vites kutuları için iki montaj hattı ayrılmıştır.

Operatörler ve denetçiler her aşamada üretimin uygunluğunu denetlerler.

factory 1Factory 1Factory 1 Factory 1

Kabin Montaj Hatları

Massey Ferguson markasının 56. kuruluş yıldönümünde 19 Kasım 2013'te açılan Beauvais 2 tesisi, AGCO MF Beauvais için son yıllarda yapılan en büyük yatırımdır. Bu yeni tesis, üretim, lojistik akışı, iş istasyonları ve kalite açısından referans oluşturur.

Ana tesiste üretilen traktörler için kabin montajı yapmak üzere ayrılan 150 çalışan, Massey Ferguson'un kalite standartları ile uyumlu montajı yapmakla görevlidir.

Her gün maksimum 100 kabin kapasitesi bulunan tesiste, MF kabinleri üç donanım düzeyinde - essential, efficient ve exclusive - üretilir. Bu sayede traktörler, farklı müşterilerin ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda düzenlenmiş olur.

Bu tesis aynı zamanda Massey Ferguson satış ekipleri için uluslararası bir eğitim merkezini de içinde barındırır.

Cab assembly linesCab Assembly LinesCab assembly lines Cab assembly lines

Beauvais Experience Factory Tours

Gelecek için Planlama

Beauvais'deki Massey Ferguson fabrikası, tüm dünya çapındaki çiftçilerin sürekli artan ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmıştır. Beauvais, Avrupa'daki en büyük AGCO traktör üretim alanıdır ve Fransa'da ise türünün en büyük örneğidir.

Bu mükemmellik merkezi 30 ha'dan fazla bir alana sahip iki tesisten oluşmaktadır ve Paris'in kuzeyinde yer alır. Bu tesisler, inşa teknolojileri, ekipman, tasarım ve verimlilik alanlarındaki devasa yatırımlarla desteklenmektedir. Personel sayısı ve uzmanlık düzeyi de, yıllık 20.000 traktörlük bir üretim yaratmak üzere arttırılmıştır.

Léontine Saez - Visitor Experience Manager

Broşürler

Bayi bulucu

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak istiyor musunuz? Size en yakın bayiyi bulun ve bugün iletişime geçin.

Alternatif olarak, bayi adına göre arama yapmak için Bayi bulucu özelliğimizi kullanabilirsiniz.