Haberler

Massey Ferguson MF 3709 AL, 2020 Yılının “En İyi Uzman” Traktörü Finalist Ödülünü kazandı!

Dünyaca ünlü bir AGCO markası olan Massey Ferguson, 10 Ekim'de Almanya'nın Hannover şehrinde gerçekleştirilen Agritechnica Fuarında gerçekleşen özel bir törenle, 95 hp gücündeki MF 3709 AL ile 2020 Yılının “En İyi Uzman” Traktörü Finalist Ödülünü kazandı.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte; “Traktörlerimizden biri bu prestijli ödülün finallerine aday gösterildiğinde daima onur duyuyoruz. Bunun nedeni, adaylığın Avrupa'daki 25 bağımsız teknik gazetecinin oluşturduğu jüri tarafından gelmesi. MF 3709 AL'nin böyle bir ödül için dikkate alınmaya değer olduğuna karar veren ve her türlü tarım makinesi inevasyonunu gören bu uzmanları saygıyla selamlıyoruz” diyor.

Gerçek kompakt ve çok yönlü bir uzman traktör!

At 95hp, the MF 3709 AL heads the three-model, MF 3700 AL range, which is designed specifically to combine stability and comfort with a high specification for those working in mountainous and challenging terrain, out in the field or around the farmyard. It’s also perfect for working in large wine applications as well as forestry, municipal and amenity applications.

The 95 hp segmentindeki MF 3709 AL, özellikle engebeli ve zorlu arazilerde, tarlada ya da çiftlikte çalışanlar için stabilite ve konforu yüksek bir spesifikasyonla birleştirmek için tasarlanan MF 3700 AL serisinin üç modelinin en büyüğüdür. Ormancılık, belediyecilik ve peyzaj uygulamalarının yanı sıra büyük bağcılık uygulamalarında çalışmak için de mükemmeldir.

Traktörler, daha fazla hidrolik akış, benzersiz elektronik çok fonksiyonlu joystick ve elektronik kumandalı askı ve spool valfleri içeren Massey Ferguson’un ‘Efficient’ uzman traktör yüksek donanım özelliklerine sahiptir.

Geniş ve konforlu 1,4 m genişliğindeki kabin tüm tarımsal işlere uyacak şekilde iki seçenekte mevcuttur. Standart olarak düz bir zemine sahip versiyon 2,53 metre yüksekliğe sahipken, yine aynı 420/85R30 lastikleri kullanan düşük profil seçeneği ise sadece 2,44 metreye kadar düşebilir.

Tüm MF 3700 AL modelleri, AdBlue gerektirmeyen, basit yapıdaki 3,4 litrelik dört silindirli bir motordan besleniyor. Modele bağlı olarak 75, 85 ve MF 3709 AL'da 95 hp güç üretir.

Massey Ferguson’un, sektörün lideri olan 24/12 PowerShuttle şanzımanı, SpeedShift (iki vitesli bir powershift) ile donatılmıştır ve tüm modellerde standarttır. Bu şanzıman sadece vites kolundaki düğmeler kullanılarak değiştirilen üç kademede sekiz adet debriyajsız vites değişimi sağlar.

Benzersiz çok işlevli joystick kumanda görevinin yanısıra kapsamlı şanzıman ve hidrolik kontroller de sağlar. Sağ konsol üzerine monte edilmiş bu kumanda, ön askıyı, spool valfleri ve hareketin yönü de dahil olmak üzere powershift kademe değişiklikleri ve el debriyajı butonu gibi şanzıman fonksiyonlarını da çalıştırır.

Güçlü şasisi ve 3 ton kapasitesi ile elektronik olarak çalıştırılan üç nokta askı sistemi, MF 3700 AL Serisi'nin sahadaki performansını güçlü kılar. 540/540E PTO standarttır. Tekerlek devrine senkronize PTO gibi bazı seçenekler ise farklı ekipmanlar için esneklik sunar.

Yardımcı hidrolik sistemlere tahsis edilmiş maksimum 95 litre/dak debiyle, bir ön yükleyiciyi ve en modern ekipmanları çalıştırmak için bol miktarda hidrolik performans vardır. İki adet elektro-hidrolik spool valf standartken ön ve orta montaj noktaları da dahil olmak üzere dörde kadar seçenek mevcuttur.